Élmények, tapasztalatok, tárlatvezetés, és sok érdekesség várta a családi napon a résztvevőket. A Csermely Környezetvédelmi Egyesület 2017. július 29-30-i hétvégén, a turisztikai főszezonban Családi napot szervezett, melyen 82 fő vett részt. A program megnyitójára 2017. július 29-én, szombaton délelőtt 10 órakor került sor a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Interaktív Természetismereti Tudástárban. A megnyitót követően az események több helyszínen forgószínpad szerűen zajlottak.
A résztvevők egy része élménypedagógiai elemekkel tarkított tematikus tárlatvezetés keretében tekinthette meg a Tudástár kiállításait, melyen a múzeumpedagógusok az egyes fajok Szegedhez kapcsolódó kultúrtörténeti jelentőségét is kihangsúlyozták. A többiek interaktív foglalkozásokon a kémia és a fizika tudományok rejtelmeibe kaptak bepillantást, úgy hogy a kísérleteket szakmai felügyelet mellett önállóan végezhették el. Az egyes egységek 1 órás időintervallumban váltogatták egymást. A résztvevők egész nap természetes anyagok felhasználásával kézműves foglalkozásokon fejleszthették kreativitásukat.

Az ebédszünetet követően az érdeklődők a tematikus városnéző séta során Szeged kulturális és építészeti értékeivel ismerkedhettek meg. Szakképzett idegenvezetők segítségével ellátogattunk Szeged kiemelkedő turisztikai helyszíneihez, így a Hősök kapujához, a Dóm térre, a Tisza-partra, a Belvárosi hídhoz, a Móra Ferenc Múzeumhoz, a Várhoz, a Nemzeti Színházhoz, a Széchenyi térre, a Kárász utcára, a Klauzál, a Dugonics és az Aradi vértanuk terére. A városnézés központi témája Szeged főutcája, a Tisza-folyó és a város kapcsolata volt. A séta során említést tettünk az 1879-es nagyárvízről, a 2000-es cianid szennyeződésről, a tiszavirágzásról, a folyó logisztikai és turisztikai szerepéről.
2017. július 30-án, vasárnap 9 órakor indultunk a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főépülete elől a Boszorkány-szigetre. Sétánk során útba ejtettük a Klinika kertet és az Árvízi emlékművet. A Boszorkány-sziget szeged központjához közel fekvő hullámtéri erdő, amely mind természeti, mind kulturális szempontból jelentős helyi értéket képvisel. Idegenvezetőnk Mihály Péter elmesélte a terület kultúrtörténetét, beszélt a szegedi boszorkányperekről. Biológusaink megismertették a résztvevőket a hullámtér és a város madárvilágával, valamint kipróbáltatták velük a fűháló használatát, így számos rovart sikerült megfigyelniük. Szakembereink irányítása mellett meghatároztuk a Tisza vizének fizikai és kémiai jellemzőit.

Egyesületünk a rendezvényt (és a Tudástárat) a média mellett szórólapokon, valamint internetes felületein népszerűsítette.
